HDP

Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi

22 March 2021

Şubat ayında HDP milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bir Twitter paylaşımı nedeniyle aldığı hapis cezası Yargıtay tarafından onanmıştı. Geçtiğimiz hafta bu cezanın TBMM genel kurulunda okunmasının ardından Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürüldü. Gergerlioğlu, dün meclis içerisinde göz altına alınana kadar direniş gösterdi. Özellikle milletvekilliğinin düşürüldüğü çarşamba günü ve göz altına alındığı pazar günü, Gergerlioğlu'nun Twitter'daki takipçilerinde önemli artış oldu. 

Gergerlioğlu'nun yeni takipçilerinin partilere göre dağılımı

Ekrem İmamoğlu'nun Kadınlar Günü Paylaşımı

10 March 2021

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 7 Mart günü IYI Parti genel başkanı Meral Akşener'i ve HDP eş genel başkanı Pervin Buldan'ı beraber anarak kadın siyasetçileri kutlayan paylaşımı rekor seviyede ilgi gördü. 

Ekrem İmamoğlu'nun yeni takipçilerinin günlere ve partilere göre dağılımı

Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun mahkumiyeti

22 February 2021

HDP Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bir Twitter paylaşımını retweet etmesinden dolayı aldığı hapis cezasının  Yargıtay tarafından onandığı 19 Şubat günü, siyasi parti takipçilerinden 3,500 kişi Gergerlioğlu'nu takibe başladı. 

Gergerlioğlu'nu onanan yargıtay kararı üzerine takibe başlayanların partilere göre dağılımı

Siyasi Parti Tabanları Arasındaki Geçişlilik

15 February 2021

AKP ve MHP arasında karşılıklı geçişlilik yüksek, ibre bir miktar MHP lehine. 

Ak Parti'nin diğer parti takipçilerinden kazandığı yeni takipçiler